ALP armyFENIX protector alp army foto

O firmě

Společnost ALP vznikla již před rokem 1989 jako výrobce horolezeckého a turistického vybavení, především úvazků a batohů.

O firmě-2Po roce 1989 se ALP začal specializovat na výrobu sportovních batohů. Po několika letech úspěšného působení na českém trhu se firma začala plně věnovat vojenskému programu. Jednalo se především o vývoj a výrobu nových batohů pro AČR. Vojenská výroba byla brzy doplněna i o další výrobky – taktické vesty, sumky, doplňky atd. Společnost ALP dodala v letech 1996 – 2008 do AČR cca
50 000ks výrobků – především tlumoky 30l, 60l, 120l a další.


O firmě-2

Důležitým rokem byl rok 2008, kdy společnost dodala kompletní vybavení do ASR (cca 351 000ks výrobků). Jednalo se o několik typů batohů, balistické vesty, taktické vesty, sumky a doplňky. Také v následujících letech je společnost ALP hlavním dodavatelem vybavení ASR.
O firmě-2O firmě-2

Významným úspěchem bylo také ocenění na mezinárodní vojenské výstavě IDEB v soutěži Grand Prix, kdy byl Alp oceněn za Soupravu Batoh a vesta TL98 v roce 2006 a Taktickou balistickou vestu v roce 2008.

Vývoj nových výrobků probíhal a stále probíhá za spolupráce s předními odborníky na vojenskou výstroj. Spolupracujeme s příslušníky vojenských útvarů, speciálních jednotek např. v Prostějově nebo Žilině, s policií, se členy zásahových jednotek atd. Veškeré výrobky jsou testovány v zahraničních misích v Iráku a Afghánistánu. Z důvodu vysokých nároků na materiál a zpracování výrobků, jsou používány prvotřídní technologie a vysoce kvalitní materiály.

V současné době se ALP zaměřuje na kompletní vybavení vojáků, jak ve speciálních jednotkách, tak ve standardních útvarech, a dále na vybavení policie a zásahových jednotek.

O firmě-2


Od roku 2005 je společnost držitelem Certifikátu ISO 9001.V roce 2015 došlo k transformaci společnosti Martin Hanuš - ALP na FENIX Protector s.r.o..

© kuks 2011-16 | edit